Mimo ogólnie nienajgorszej sytuacji na rynku pracy – stosunkowo niskiemu bezrobociu, o zatrudnienie czasem nie jest tak łatwo jakby się mogło wydawać, a sam proces poszukiwania pracy jest chyba jedną z największych „męczarni” z jakimi mamy do czynienia w trakcie trwania całej kariery zawodowej. Jednak w dobie Internetu, społeczeństwa informacyjnego, potrafiącego świadomie korzystać z technologicznych dóbr istnieje kilka innych rozwiązań, które mogą okazać się pomocne – także w poszukiwaniu zatrudnienia.

Jednym z tego typu rozwiązań jest chociażby Internet – bardzo pomocny szczególnie przy wyszukiwaniu ogłoszeń, gdzie można w kilka chwil sprawdzić dostępność propozycji zatrudnienia we wskazanym regionie. Na tym jednak możliwości globalnej sieci się nie kończą. Pozwala ona również na wszelkie interesujące ogłoszenia odpowiadać drogą elektroniczną, jak również samemu zamieszczać własne ogłoszenia o tym, iż poszukujemy zatrudnienia

. Samo ograniczanie się do wyławiania propozycji pasujących do zapytania jest oczywiście bardzo pomocne i stanowi solidne źródło informacji, ale chcąc zwiększyć swoje szanse na potencjalny angaż warto pójść nieco dalej i bardziej aktywnie działać na rzecz znalezienia odpowiedniego zatrudnienia.