W kwestiach obuwia jestem starej daty. Zimową porą lubię typowe kozaki, na jesień trzewiki, a w lecie sandały. A po prawdzie latem ubieram najzwyklejsze klapki damskie. Bezproblemowe i wygodne. A że damskie klapki posiadają wiele wdzięku i są najlepszym obuwiem nie trzeba nikogo chyba przekonywać. Klapki klasyczne dobrze pasują zarówno do sukienek jak również do spodni, będą pasować na zakupy, do pracy i bieganinę po mieście.

Klapki damskie to właśnie takie obuwie klasyczne. Co lato udawało mi się nabyć ciekawe klasyczne klapki. Różniły się od siebie wysokością obcasa, kolorystyką i rzecz jasna wzornictwem. Lecz przeważnie były to klasyczne klapki damskie. Ale w tym sezonie coś mi się stało w głowę i zdecydowałam się zrobić wyjątek. Zachciało mi się nowoczesności. I pewnego dnia będąc na zakupach wyszukałam idealne sandały mające cholewkę. Te moje znalezione sandały z cholewką były po prostu urocze. Zrobione z dwóch bardzo cienkich skórzanych paseczków na palcach, miały szerszy pasek z tego samego materiału sięgający praktycznie do połowy nogi i piękne rzemyczki do przywiązania tej cholewki. Bezpośrednio po wróceniu do mieszkania wskoczyłam w letnią ukochaną sukienkę i zaczęłam ubierać swe świeżo kupione sandały cholewkowe.

Zanim udało mi się rozplątać długie na ponad metr rzemienie minęło z kilkanaście minut, zanim włożyłam na stopę gruby kawał skóry umieszczony przy podeszwie jedynie na cieniutkim paseczku, minęły następne minuty. Zawiązanie buta zajęło mi blisko 15 minut, na koniec byłam gotowa, ale zapocona, bo cholewkowe sandały już ogrzewały mi nogi chociaż na dworze było upalnie. Ściągnęłam, wyrzuciłam do kąta i ubrałam ukochane klasyczne klapki.