Awaria pojazdu przeważnie oznacza większe lub mniejsze problemy. Jeżeli sami damy radę przeprowadzić naprawę, to mamy dużo szczęścia, ale duża część z nas musi odstawić pojazd do warsztatu. Podczas naprawy niezwykle istotne jest, jakie elementy zamienne zamontowane zostaną w naszym pojeździe. Przeważnie mechanicy korzystają z dostępu do motoryzacyjnych hurtowni i sami organizują części do audi, mercedesa, forda i innych marek.

Powinniśmy przy tym być uważnym, ponieważ niektórzy nie do końca uczciwi mogą sobie policzyć za takie elementy sporo więcej, niż gdybyśmy je sami kupili. Zresztą duża część warsztatów pozwala donieść swoje części do BMW, więc jeżeli mamy okazję żeby kupić taniej, to warto z tego skorzystać. Przy kupnie zamiennych części powinniśmy mieć na względzie kilka spraw. Po pierwsze w różnych hurtowniach ceny mogą się mocno różnić. Powinno się jest zobaczyć do kilku z nich, gdyż często opłaca się nawet nadłożyć drogi i nabyć dużo taniej. W ostatnim czasie bardzo atrakcyjne ceny mają internetowe sklepy, w nich części zamienne opel możemy nabyć w naprawdę atrakcyjnych cenach, a w dodatku zostaną przywiezione bezpośrednio do domu. Jeżeli mamy samochód starszy, to nie warto montować do niego oryginalnych części.

Możemy zainstalować sporo tańsze części nieoryginalne, które wykonaniem odpowiadać będą podzespołom oryginalnym. Tu rzecz jasna powinniśmy uważać na najbardziej tanie zamienniki, w części przypadków użycie ich może nawet być niebezpieczne. Nie powinno się nabywać części najbardziej tanich, ponieważ oszczędności takie niezwykle szybko mogą przyczynić się do dużo większych problemów.