Gdy nadchodzi czas na wyremontowanie swojego domu, wielu ludzi decyduje się wykonać coś oryginalnego i nietypowego. Jednym z lepszych pomysłów na małe szaleństwo podczas urządzania nowego wnętrza jest kupno fototapety z jakimś ciekawym zdjęciem i przyklejenie jej na kuchenne czy pokojowej ścianie. Wielu ludzi zapyta zapewne, czym są fototapety, i dlaczego w tak szybkim tempie zdobywają popularność?

Najprościej fototapetę możemy scharakteryzować jako normalną tapetę, na jakiej w miejsce tradycyjnego motywu jest drukowane jakąś fotografię. Takie zdjęcia wybrać można albo z udostępnianego katalogu, lub też przesłać swój motyw w odpowiedniej jakości. Przy wykonywaniu fototapet nie ma żadnych ograniczeń co drukowanych motywów, mogą nas tylko ograniczyć wyobraźnia i miejsce na ścianie. Dziś oferowanych jest parę typów fototapet, które się różnią kosztami zakupu i wytrzymałością na zewnętrzne czynniki. Tanie, lecz przy tym najmniej trwałe są papierowe fototapety, które się cieszą wśród klientów największym zainteresowaniem.

Znacznie bardziej wytrzymałe są fototapety z winylu, z kolei one idealnie będą się nadawać do pomieszczeń kuchennych, ponieważ woda im nic nie robi. Najwięcej kosztujące, lecz równocześnie najsolidniejsze są fototapety zrobione ze szklanych włókien.