Fizyczne ćwiczenia są niezwykle istotne dla dobrego samopoczucia i zdrowia. Mają także ogromne znaczenie dla wyglądu i sylwetki, a dużo powiedzieć mogą o tym chodzący na siłownię. Dzięki fizycznym ćwiczeniom można poprawić swoją wytrzymałość i siłę, lecz również zwiększyć swoją masę mięśniową. Sporo osób rozpoczynając przygodę z siłownią posiada niewytrenowane muskuły, czasami spory brzuszek z przodu, i przeważnie zupełny brak formy.

Starczy jednak że będą chodzić pół roku systematycznie do siłowni i po takim czasie wyglądają zupełnie inaczej. Już po kilku miesiącach dźwigania ciężarów w miejsce tłuszczu rysować się zaczyna rzeźba brzucha, mięśnie twardnieją, nie zapominając o sporym powiększeniu wytrzymałości. Rzecz jasna po takim czasie chodzenia na siłownię kaloryfer brzucha wyrzeźbiony jak u profesjonalistów możliwy nie jest, lecz z pewnością wszyscy zauważą dużą poprawę. Sporo osób pozostaje przy takich lekkich ćwiczeniach, uczęszczają one trzy razy na tydzień na salę treningową i są usatysfakcjonowane ze swoje sylwetki i formy. Jeżeli jakąś osobę jednak będzie kusić prawdziwa kulturystyka, to będzie go czekać sporo ciężkiej pracy u potu. W takim przypadku nie starczy zjawić się dwa razy w tygodni na treningu, trzeba ćwiczyć codziennie i ze sporymi obciążeniami.

Dodatkowo trzeba dbać o odpowiednią dietę i relaks i po paru latach systematycznego dźwigania ciężarów można będzie zacząć osiągać mniejsze i większe zwycięstwa w tej dyscyplinie.