Dobrze pamiętam jak byłam małym dzieckiem to bardzo pragnęłam mieć domek dla swej ukochanej lalki. Najlepiej taki duży z drewna, a w środku prawdziwe drewniane meble, oczywiście pomniejszone odpowiednio. Zresztą w czasach mojej młodości śliczniutkie meble z drewna jako element wyposażenia domku dla lalek, to była jedyna opcja, gdyż nie sprzedawane były zabawki z plastiku w takiej ilości kształtów jak dziś.

Meble z drewna idealnie pasowały idealnie do zabawek wykonanych także z drewna. Dziś królują plastikowe mebelki w różnorodnych kształtach i fasonach. Są leciutkie, ciekawe, zwykle dość trwałe i wzbudzają zachwyt dziewczynek. Takie mebelki z plastiku wstawiać można do domku w większych ilościach, gdyż zajmują o wiele mniej powierzchni niż meble z drewna. Do tego jest ich teraz w sprzedaży całe mnóstwo, w bardzo dużym wyborze. Mają dość dobre ceny, więc nie ma straty kiedy się popsują. A niestety psują się dość często. Co jest tego przyczyną. Oczywiście sposób wyprodukowania. Przeważnie są to wyroby wykonane w Chinach, a tym samym, ich jakość jest bardzo niska. Nie można ich porównywać do starych zabawek, jakie mogły służyć latami intensywnej eksploatacji i nic się im nie mogło stać. A jeśli już, to w każdej chwili można było poddać je tatowej odnowie, analogicznie jak większe meble z drewna.

Niestety dzisiaj zabawki wykonywane w Chinach mają bardzo kiepską jakość, a niekiedy są nawet groźne dla maluchów. Z tego też powodu nabywając takie zabawki musimy dobrze zwracać uwagę na ich jakość, aby nie spowodować kłopotów swojemu maluchowi.