Czemu ozonuje się baseny

Ozon odgrywa bardzo ważną rolę w procesach oczyszczania różnych substancji. Służy on jako środek o największych właściwościach dezynfekujących, dlatego odnajduje szerokie zastosowanie w procesach oczyszczania powietrza i wód. To wszystko dzięki posiadanym właściwościom bakteriobójczym i grzybobójczym ozonu. Możliwe jest jego wykorzystanie do odświeżania m.in. wód basenowych.

Woda w basenach pozostaje nieustannie narażona na zanieczyszczenia poprzez częstotliwość użytkowania oraz ilość osób, które z nich korzystają. Do wody trafiają bowiem cząsteczki ludzkich wydzielin (potu, moczu, śliny) lub po prostu włosy i pyłki.  Zanieczyszczenia pozostawione przez użytkowników basenu usuwane są przy pomocy filtracji (nierozpuszczalne widoczne cząsteczki) albo dezynfekcji.

Najskuteczniejszym środkiem dezynfekującym jest ozon i to właśnie on wykorzystywany jest do tego typu zabiegów. Ozonowanie wody w basenie przy użyciu Korona Aquaswim skutecznie likwiduje obecne w wodzie bakterie, a także wirusy, z którymi może nie poradzić sobie chlor. Proces oczyszczania wód ozonem musi przebiegać w odpowiedni sposób, ponieważ ozon sam w sobie może być szkodliwy. Aby prawidłowo uzdatnić wodę, należy przeprowadzić ten proces w odpowiednich warunkach. Nieodłącznym elementem oczyszczania wód basenowych jest także chlor, posiadający trwalsze właściwości niż ozon. Jednak pierwiastki te nie wykluczają się wzajemnie, bowiem do kolejnej zalety ozonu należy niwelowanie zapachów, w tym przypadku niechcianego zapachu chloru. Korzystnie także zwalcza drażniące dla oczu i skóry działanie chloru.

Dzięki zastosowaniu ozonu woda basenowa odzyskuje naturalną barwę i przejrzystość, a przede wszystkim staje się wolna od licznych mikrozanieczyszczeń. Skutecznie zapewnia jej czystość. Poprawiona jakość wody to zachęta do jej wykorzystywania, nikt bowiem nie lubi kąpać się w brudnej wodzie o niemiłym zapachu, wywołującym podrażnienia skóry czy oczu. Szkodliwe substancje zostają bardzo szybko wyeliminowane, a mikroorganizmy i nieprzyjemne zapachy niszczone. A to wszystko dzięki szybkiemu utlenianiu ozonu, który nie pozostawia po sobie żadnych produktów ubocznych, ale wyłącznie zwykły tlen. Zapewnia on najwyższą jakość wody – taką, która nie wpłynie szkodliwie na skórę czy zdrowie ludzkie.

Korzystanie z wód basenowych może być przyjemne dzięki świadomości, że woda, w jakiej się pływa, nie zawiera w sobie szkodliwych substancji, a zapewnione jest to właśnie dzięki zastosowaniu metody ozonowania. Ozon wykorzystywany do oczyszczania wód, służy nie tylko podczas dezynfekcji wód basenowych, ale przede wszystkim przy procesie uzdatniania wody pitnej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *