Każda z nas choć raz zobaczyła szpilki, o których nie mogła zapomnieć, których wizja pojawiała się gdy tylko przymknęło się oczy. Oglądając niejeden pokaz mody, zwrócić uwagę należy, że dziś szpilki to nie tylko buty, to prawdziwe dzieła sztuki. Precyzja i dokładność z jaką zostały wykonane zasługują na najwyższa pochwałę. Na największą uwagę zasługują buty szpilki, które zostają wykonane na zamówienie.

Często tworzone są ręcznie a ich wykonanie jest niepowtarzalne i wyjątkowe. W takich butach każda kobieta poczuje się wyjątkowo, świadomość tego, że jest to pojedynczy model wykonany specjalnie dla nas, daje niesamowitą świadomość wyjątkowości. Za takie niepowtarzalne modele trzeba tez wyjątkowo słono zapłacić. Zdarza się, że za taki szpilki płaci się nawet kilkadziesiąt tysięcy. Takie szpilki damskie wykonywane są zazwyczaj na specjalne zamówienia dla gwiazd i ludzi bardzo popularnych, dla których wygląd to podstawa funkcjonowania w branżowym świecie. Na takie specjalne zamówienie trzeba również poczekać, w Polsce znajduje się tylko kilku takich rzemieślników – artystów, którzy podejmują się tworzenia tych prawdziwych dzieł sztuki. Bardzo często zdarza się również , że są to buty zamawiane na szczególne okazje, na przedstawienia teatralne, koncerty, premiery filmowe.

Wtedy takie buty są nie tylko towarem na którym się zarabia, są przede wszystkim możliwością zaprezentowania swojego talentu i pokazania wyjątkowości projektu. Właśnie w taki sposób projektanci czy wykonawcy tych niesamowitych butów lansują się, a ich projekty mogą trafić do szerszego grona zainteresowanych. To dla nich jedyny sposób zaprezentowania swojego talentu i możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych, jak również znalezienia klientów na taki bądź co bądź luksusowy towar.