Czy na pewno znasz wszystkie sposoby wykorzystania oliwy z oliwek w kuchni. Zastanawiasz się, czy istnieją inne możliwości wykorzystania oleju? Oto kilka genialnych zastosowania oliwy z oliwek na zewnątrz kuchni. Po przeczytaniu tego artykułu, można zauważyć, że olej jest bezcenne!

Usuwa gumę z różnych powierzchni

Jeśli jedynym buta przykleiła się do gumy, nie rozpaczaj. Zmocz ręcznik papierowy oleju i wytrzyj gumy. Zobaczysz, że z pomocą oleju szybko wybaczyć. Olej może być również używany, gdy guma przylega do włosów. Wetrzyj oliwy we włosy i pozostawić na 5-10 minut, a następnie delikatnie wytrzeć z gumy włosów. Oliwa wielka nabłyszczy stary i zniszczone meble. Idealnie wyeliminowania niepożądanego zapachu z szafy, jak również niechcianych lokatorów. Wystarczy, że połączysz ¼ szklanki oliwy z oliwek z sokiem z cytryny lub octem w proporcji 2: 1. Ta mikstura odświeżyć meble w mieszkaniu.

Poza pięknym połyskiem, metoda ta sprytnie ukrywa drobne rysy i otarcia na powierzchni drewna. Jeśli mają kamienne parapety, od czasu do czasu powinny być odpowiednio oczyszczone. Pomoże Ci w oliwie z oliwek. Wlać trochę oliwy na parapecie i starannie wytrzeć powierzchnie. Parapet będzie świecić, ale również jego życie będzie dłuższy.