Temat palaczy i produkowanych przez nich niedopałków, popularnie zwanych kiepami, jest stary jak świat. Borykają się z nim zakłady przemysłowe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, czy zarządcy terenów miejskich lub zielonych. Próbuje się zniechęcać palaczy do palenia ograniczając liczbę miejsc gdzie palić można. Jednak nałóg jakim jest palenie tytoniu nie tak łatwo z człowieka wykorzenić. Ludzie palili, palą i zapewne jeszcze długo będą palić.

Po wypaleniu papierosa kulturalny człowiek szuka miejsca, żeby wyrzucić niedopałek. Naturalnym miejscem są ogólne kosze na śmieci. Ale czy to bezpieczne? Ryzyko pożaru jest znaczne, zwłaszcza podczas suchej, bezdeszczowej pogody. Rozwiązaniem są tutaj popielnice zewnętrzne. Ten specjalny rodzaj pojemników na odpadki służy wyłącznie palaczom. Mogą oni w bezpieczny sposób pozbyć się niedopalonych części papierosów. Prawidłowo skonstruowany pojemnik tego typu ma niewielki wlot, który ogranicza ilość dostającego się do wnętrza powietrza. A co za tym idzie zmniejsza ryzyko nieświadomego zaprószenia ognia. Ileż to razy każdy z nas widział dym unoszący się z ogólnodostępnych koszów na śmieci. Takich sytuacji można uniknąć, instalując właśnie popielnice zewnętrzne.

Nie dopuszczając do wnętrza nadmiaru powietrza, są dodatkowo wykonane z niepalnych materiałów, takich jak stal lub aluminium, albo niepalny specjalnie zaprojektowany do tego typu zastosowań polietylen. Mogą być przytwierdzane do słupków jak zwykłe kosze na śmieci lub wolnostojące, posiadające zintegrowaną podstawę. Jest to nieodzowny element krajobrazu na przykład przed dużymi, nowoczesnymi biurowcami, które często są projektowane niekoniecznie tak, żeby ułatwiać życie palaczom. Dlatego zamiast źle rozmieszczonych palarni, wolą oni wychodzić na papierosa na zewnątrz budynku. Łatwo się domyślić, ile niedopałków produkuje kilkadziesiąt osób, które kilka razy dziennie idą zapalić. Dbałość o wizerunek i bezpieczeństwo budynku powinien skłonić zarządców tych obiektów do instalacji specjalnych popielnic. Dzięki temu normalne kosze na śmieci nie będzie trzeba cały czas wymieniać z powodu podpalenia ich niedogaszonymi papierosami.

Zarządca obiektu musi jednak wziąć pod uwagę, że popielnice zewnętrzne stają się z czasem centralnym miejscem spotkań wielu osób robiących sobie przerwę w pracy. Generują więc też w naturalny sposób spora ilość odpadków innych niż papierosy. Trzeba więc zadbać o to, żeby obok popielnic, było pod dostatkiem normalnych kubłów na śmieci. Wszystkie te urządzenia szanująca się firma musi odpowiednio wkomponować w krajobraz. Obiekty takie muszą być widoczne, jednak nie mogą przytłaczać przestrzeni swoim kolorem czy wyszukaną, niepasująca do reszty otoczenia formą. Mnogość dostępnych na rynku modeli sprawia, że w tym względzie nikt nie powinien mieć problemów. Wszystko zależy od konkretnego zamówienia, a producenci i sprzedawcy zawsze dobiorą odpowiedni model całej linii urządzeń do gromadzenia odpadków, który będzie spójny i nie rzucający się zanadto w oczy.

Kosze z popielnicą teraz w promocji w sklepie internetowym SmartBin.pl. Ostatnie sztuki!