Dozowniki do mydła znaleźć można obecnie w niemal każdej toalecie publicznej, szkolnej czy firmowej, a także w innych miejscach użyteczności publicznej. Bardzo chętnie są one montowane również w domach, ponieważ zapewniają wygodne i szybkie dozowanie mydła w płynie, w pianie lub płynu dezynfekcyjnego. Jednym z coraz chętniej wybieranych urządzeń tego typu jest dozownik do mydła z sensorem. Ma on wiele zalet, z których największą jest możliwość bezdotykowej obsługi. Z tego właśnie względu znakomicie sprawdza się wszędzie tam, gdzie higiena jest bardzo ważna, np. w ośrodkach medycznych czy kosmetycznych. Jakie inne zalety mają tego typu urządzenia?

Zalety dozowników bezdotykowych

Bezdotykowe wyposażenie łazienek zyskuje coraz większą popularność. Jest to efektem zwiększenia świadomości społeczeństwa w kwestii zagrożeń epidemiologicznych. Każdy doskonale wie jak ważne jest mycie rąk zarówno przed, jak i po wyjściu z toalety publicznej. Coraz więcej osób unika dotykania jakichkolwiek elementów wyposażenia takich toalet, stąd też dozownik do mydła z sensorem jest obecnie niezbędnym urządzeniem w każdym tego rodzaju miejscu. Ograniczenie kontaktu z zabrudzonymi powierzchniami znacząco zmniejsza liczbę infekcji, co jest szczególnie ważne w tzw. sezonie grypowym.

Jeszcze do niedawna standardem były dozowniki do mydła w płynie z przyciskiem. Oczywiście nadal sprawdzają się one znakomicie, jednak nie zapewniają odpowiedniej higieny. W miejscach, które są szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się zakażeń, a także wszędzie tam, gdzie ważny jest wysoki poziom higieny, np. w zakładach farmaceutycznych, szpitalach czy laboratoriach niezbędnym wyposażeniem jest obecnie dozownik do mydła z sensorem. Urządzenie to jest zasilane za pomocą baterii. W zależności od modelu konieczne jest stosowanie wkładów jednorazowych lub uzupełnianie bezpośrednio z kanistra. Dozowniki te dostosowane są zarówno do mydła w płynie, jak i do płynów dezynfekujących.

Nowoczesny dozownik do mydła z sensorem może być wykonany ze stali nierdzewnej lub z tworzywa sztucznego ABS. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety. Stal jest bardzo odporna na korozję i uszkodzenia, a dzięki swojej wytrzymałości może być stosowana w miejscach użyteczności publicznej. Tworzywo ABS wykazuje dużą odporność na środki chemiczne i nie jest toksyczny. Wyróżnia się też łatwością utrzymania w czystości, dlatego sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny.

Niewątpliwą zaletą automatycznych dozowników jest łatwość obsługi. Wystarczy tylko podłożyć dłonie pod dozownik, aby czujnik ruchu wysłał impuls i płyn został podany bez potrzeby dotykania obudowy urządzenia. Niektóre modele mają możliwość ustawienia wielkość pojedynczej dozy płynu lub mydła. Dzięki temu można zmniejszyć zużycie płynu i rzadziej uzupełniać braki. W przypadku, gdy dozownik będzie znajdował się w miejscu publicznym, warto wybrać model zamykany na kluczyk i ze wzmocnioną konstrukcją, która uniemożliwi wyrwanie urządzenia ze ściany.

Sklep Higieniczny.pl.