Każda z nas chciałaby, by nasze paznokcie wyglądały jak najlepiej. Jednak nie każda umie o nie odpowiednio zadbać. Jak zabrać się do malowania paznokci, żeby lakier utrzymał się dłużej?

 

 

W reklamie, w filmach, na ulicy… Wszędzie widzimy piękne, zadbane dłonie i paznokcie. Każda kobieta marzy, by jej manicure był idealny, dlatego często korzystamy z usług profesjonalnych manikiurzystek. Jeśli jednak chciałybyśmy zrobić perfekcyjny manicure w domu, powinnyśmy zastosować się do kilku wskazówek.
Przede wszystkim musimy zadbać o dłonie – krem nawilżający i kąpiel w parafinie powinny sprawić, że będą gładkie i jędrne. Przed malowaniem paznokci, musimy odpowiednio je przygotować. Odtłuścić płytkę; wypiłować paznokcie, by nadać im odpowiedni kształt; usunąć skórki za pomocą zmiękczacza i patyczka. Musimy pamiętać, że kształt paznokci powinien być dostosowany nie tylko do naszego gustu, ale i rozmiaru czy kształtu naszych palców. Jeśli mamy smukłe palce, nie powinnyśmy się martwić, ponieważ praktycznie każdy kształt będzie nam pasował. Jeśli jednak mamy grube dłonie i palce, warto je optycznie wysmuklić, piłując je na kształt owalny lub „migdałowy”.

 
Jeśli nasze paznokcie są już gotowe do pomalowania lakierem, zaczynamy od bazy. Zapewne niektórzy zastanawiają się, po co komu baza. Wiele kobiet jej nie stosuje i żyje. Jednak stosowanie bazy chroni naszą płytkę przed przebarwieniami oraz sprawia, że nie męczymy się później ze zmywaniem lakieru.
Kiedy już pomalujemy paznokcie bazą, bierzemy się za lakier. Jeśli masz problem z precyzją, skorzystaj z bazy typu „peel off”, która swoją konsystencją przypomina gumę. Najpierw malujesz nią skórki, aby nie zalać ich lakierem, a następnie odklejasz bazę. I problem nieestetycznie pozalewanych skórek masz z głowy. Malując paznokcie, zaczynaj zawsze od środka płytki, a dopiero później maluj brzegi. Na pewno ułatwi Ci to zadanie. Warto też zainwestować w specjalne pierścionki-uchwyty na lakier, które sprawią, że malowanie paznokci będzie jeszcze łatwiejsze.

 
I ostatni etap. Kiedy położyłaś już lakier, pomaluj paznokcie warstwą lakieru nawierzchniowego, który przedłuży trwałość Twojego lakieru. I gotowe!
Jeśli czytasz ten artykuł i wciąż nie wiesz, jak się do tego zabrać, lepiej skorzystaj z usług profesjonalistki. Jeśli chcesz znać cennik usług manikiurzystki, wejdź na stronę Easy Nails.