Wiek to nie tylko pusta liczba oznaczająca ilość lat, które upłynęły od chwili narodzin. Wraz z imieniem i nazwiskiem kryję znacznie większą tajemnicę. Chodzi o liczbę balansu, która nierzadko przychodzi z pomocą w trudnych sytuacjach. 

Ludzie odczuwają różne emocje w stosunku do wyzwań jakie niesie za sobą życie. Niektórzy starają się przyjąć defensywną pozycję i w razie problemów kryją się ze swoimi przemyśleniami i emocjami, które odczuwają. Inni zaś wybuchają ze swoimi emocjami, nie potrafiąc utrzymać ich na wodzy. Mimo to w każdej sytuacji życiowej warto zachować stoicki spokój i pozwolić odejść złym emocjom w zapomnienie. Pomocna może okazać się liczba balansu, która pozwoli przygotować się do trudnych sytuacji i problemów życiowych. Wskazówki kryjące się pod tą liczbą są znakomitą pomocą w samodoskonaleniu duchowym, dlatego warto znać wzór ja jej obliczanie.

Liczba balansu jest powiązana z imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem. Aby ją obliczyć należy dodać do siebie inicjały, a następnie zredukować je do jednej cyfry. Otrzymana w ten sposób liczba balansu pozwala zażegnać kryzysy emocjonalne i skupić się na tym co dobre.

Warto jednak pokreślić, że liczba balansu w dłuższej perspektywie nie ma większego wpływu w dłuższej perspektywie – odnosi się przede wszystkim do chwilowych trudności i radzi jak z nimi walczyć. Mimo to wzór może okazać się bardzo przydatny osobom, które mają chwilowe problemy i chcą szybko sobie z nimi poradzić.