Modowe powroty

Coraz częściej zdarza się, że dorastające dziewczyny wybierając się na dyskotekę, zaczynają przeglądać szafy swojej mamy albo swojej babci. Ale zupełnie nie ma się tu czemu dziwić. Okazuje się, że ubrania które były modne 20 czy 30 lat temu, są modne i teraz. Oczywiście nie wszystkie fasony i nie wszystkie kroje, ale mimo wszystko jeżeli „pogrzebiemy” w szafach rodziców, z całą pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Zastanówmy się, dlaczego tak się dzieje. Po pierwsze, ciężko jest wymyślić coś nowego. Oczywiście nie chodzi tu o jakieś ekstrawaganckie ciuchy, które często widzimy na pokazach mody, a których nikt nigdy nie będzie zakładał, z racji tego że są po prostu niepraktyczne. Po drugie, moda na niektóre fasony nigdy nie przeminie. Znakomitym przykładem może tu być na przykład elegancka czarna spódnica. Kobiety będą ją prawie zawsze zakładać, gdy idą na jakieś eleganckie przyjęcie, czy wystawną kolację. Podobnie mężczyźni raczej na oficjalne uroczystości nie założą nic innego jak elegancji garnitur. Oczywiście zmieniają się może nieco kroje, ubrania szyje się z innych niż kiedyś materiałów, jednakże ogólne wrażenie pozostaje takie samo.

Podobnie rzecz wygląda z różnego rodzaju dodatkami. Szale, chustki, apaszki, noszone były przez nasze prababcie, babcie, mamy i z całą pewnością będą je nosiły też i nasze dzieci. I tutaj zmienia się czasem ich kolorystyka, zmieniają się materiały z których te dodatki są wykonane, jednakże są one „dodawane” do tych samych ubrań co przed laty.

Jeżeli więc chcemy wyjść na imprezę, a nie wiemy co na siebie włożyć, może warto poprosić mamę lub tatę i razem przeglądnąć szafy? I to nie szafy z najnowszymi ubraniami, ale z tymi, które leżą już często zapomniane na samym dnie. Jeżeli pasują rozmiarowo, to można się zacząć bawić i próbować „skomponować” coś dla siebie odpowiedniego. Ubrania naszych rodziców, można połączyć z naszymi i z całą pewnością wyjdzie z tego znakomita „mieszanka wybuchowa”. W ten sposób mamy szansę pokazania się jako osoby doskonale znające się na najnowszych trendach w mocie, czym wzbudzimy zachwyt u niejednej osoby.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *