Zakładanie własnej firmy

Własny biznes daje poczucie niezależności. Daje też niezwykłą satysfakcję. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok i podejmiemy działania w kierunku otworzenia własnej działalności musimy pamiętać o tym z czym wiąże się nierozerwalnie prowadzenie własnej firmy. Musimy też szczerze odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań

1. Odpowiedzialność za prowadzenie własnego biznesu

Od momentu zarejestrowania firmy to właśnie Ty jesteś odpowiedzialny za swoją działalność firmy. To Ty odpowiadasz za sprawną realizację zleceń czy kontakt z klientami. Prowadzenie własnej działalności to bardzo duża odpowiedzialność.

2. Motywacja

Prowadząc własną firmę jesteś sam swoim własnym szefem. To Ty każdego ranka będziesz musiał się zmotywować, by wstać do pracy. Asam musisz sobie narzucić rytm pracy i grafik. Motywacja oraz dobra organizacja czasu to podstawa przy prowadzeniu własnego biznesu – bez tego nie odniesie się sukcesu.

3. Formalności

Własna firma to duża ilość „papierkowej” pracy. Masa dokumentów do US i Zus, które trzeba złożyć w terminie. Właśnie ta „papirologia” zniechęca wiele osób do założenia swojej firmy. Dobrym rozwiązaniem jest stała współpraca z zaufaną księgową lub biurem rachunkowym. Rzetelny specjalista pomoże nam przy wszelkich istotnych kwestiach związanych z podatkiem dochodowym, prowadzeniem ksiąg rachunkowych oraz z kadrowością.

4. Odporność na stres

Osoba prowadząca własną działalność gospodarczą musi być odporna na stres. Nierzadko szefowie firm muszą realizować trudne zlecenia – pojawiają się problemy z US, ZUS lub klientami, którzy zwyczajnie okazują się bardzo wymagający. Prowadzenie działalności to też stres związany z dużą ilością formalności. Nad wszystkimi sprawami trzeba mieć zawsze kontrolę i „trzymać rękę na pulsie”. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wspomnianej już powyżej pomocy biura rachunkowego, które odciąży nas od pewnej ilości obowiązków.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *