Ciekawy urlop

Chociaż trudno w to uwierzyć, niektórym ludziom zaczyna brakować pomysłu na urlop. Nie chcą oni już stale wylegiwać się na plaży, nie chcą wysypiać się do późna w hotelowym pokoju, nie chcą też podziwiać przepięknych górskich widoków. Po prostu już to mieli i teraz szukają jakichś nowych wrażeń i atrakcji.

I takie właśnie osoby, powinny zastanowić się czy nie wybrać się na urlop, który przeniesie nas do dawnych czasów. Możemy spotkać wiele ofert zorganizowanych, w których osoby wyjeżdżające na urlop, bez wehikułu czasu przenoszą się do innej epoki. I tak możemy zamieszkać w osadzie jaskiniowców, możemy zamieszkać w średniowiecznym zamku lub też odnaleźć się na Dzikim Zachodzie, pośród kowbojów i Indian.

Co można robić na takim urlopie? Praktycznie wszystko z zachowaniem odpowiednich reguł. Jeżeli żyjemy na urlopie w osadzie jaskiniowców, to będziemy np. chodzić na polowania, będziemy łowić ryby, a później upolowaną zdobycz będziemy przygotowywać na rozpalonym bez zapałek ognisku. Jeżeli będziemy w średniowiecznym zamku, to panowie mogą uczestniczyć w zawodach rycerskich, panie mogą uczyć się wyszywania. Podczas urlopu na Dzikim Zachodzie, z pewnością trzeba będzie paść bydło, czy też toczyć walki o ziemie. Możliwe, że będziemy mogli odbyć wraz z Indianami pasowanie na wojownika, o czym każdy z nas marzył w dzieciństwie. I tak jeszcze długo można by wymieniać, gdyż ograniczeniem może być tu tylko wyobraźnia organizatorów takiego urlopu.

Co zyskujemy na takim urlopie? Przede wszystkim jest to jakaś nowość, a z nowości każdy lubi korzystać. Przenosząc się w inną epokę, nie mamy komputera, Internetu, zwykle ograniczamy też korzystanie z telefonu. Nikt tu nie myśli o telewizorze więc jesteśmy trochę odcięci od świata. Ale jest to znakomite dla naszego mózgu, który dzięki temu może się „wyluzować” i po powrocie do codziennych obowiązków, będzie mógł pracować na zdwojonych obrotach. A i nasze ciało odwykłe często od wysiłku fizycznego, po takim urlopie nabierze nieco więcej krzepy i tężyzny fizycznej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *