Dlaczego własny biznes

Chodzisz do pracy sześć dni w tygodniu? Masz dosyć pracowania „dla kogoś”? Może to jest właściwy moment, aby pomyśleć o założeniu swojej własnej firmy?

Własna działalność gospodarcza – sposób na realizację swoich pasji

Z roku na rok coraz więcej osób otwiera swoją firmę. Zmęczeni pracą na etacie postanawiamy pracować na swój własny rachunek. Praca „na swoim” ma dużo plusów i pozytywnych stron. Ma jednak kilka minusów – przede wszystkim cała odpowiedzialność za realizacje zleceń spada na Ciebie. Odtąd to właśnie Ty odpowiadasz za prawidłowe wykonywanie wszystkich prac, za miły, serdeczny kontakt z klientami.

Własny biznes to bardzo duża odpowiedzialność. Zanim zaczniesz załatwiać wszystkie sprawy formalne związane z założeniem swojej firmy zastanów się co tak naprawdę lubisz robić? Co sprawia Tobie radość? W czym jesteś dobry? Lubisz pracę przy programach graficznych? Tworzysz dla znajomych plakaty, ulotki, materiały firmowe po pracy? Może czas zająć się tym na serio. Własny biznes musi być pełen pasji i zaangażowania. W innym przypadku bardzo szybko dopada nas wypalenie zawodowe. Otwórz biznes związany z branżą, która Cię interesuje , a praca będzie przyjemnością.

Własny biznes – szansa na niezależność

Założenie własnej firmy daje poczucie wolności i niezależności. Owszem, gonią nas terminy, mamy dużo obowiązków – mając jednak swoją firmę mamy poczucie, że mamy coś swojego. Pracujemy dla siebie i swoich bliskich. Możemy przyjmować zlecenia, które nam odpowiadają, bezpośrednio nawiązywać kontakt z klientami. Sami też planujemy urlop – zgodnie z własnymi potrzebami. Własny biznes to często również „elastyczny czas pracy”. Pracując na swoim musimy mieć dużo motywacji i determinacji, z drugiej jednak strony wspomniany elastyczny czas pracy pozwala nam dopasować czas wykonywania obowiązków zawodowych do naszej rodziny oraz innych zajęć. Często swoje małe, skromne biznesy zakładają matki, które pragną łączyć swobodnie pracę z macierzyństwem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *